Recenze nabíjecích LED svítilen

Recenze svítilny Fenix E02R

Prozkoumejte možnosti miniaturní LED baterky Fenix E02R


Základní informace

Fenix E02R

Nabíjecí svítilna Fenix E02RNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 15 - 200 lm
Dosvit: cca 13 - 49 metrů
Výdrž baterie: 6,5 h - 25 min
Typ baterie: interní (120 mAh)
Rozměry: 48 mm x 15 mm
Hmotnost: 15 gramů s baterií

Nabíjecí LED baterka na svícení Fenix E02R je pro své opravdu kompaktní rozměry ideální ke každodennímu nošení. Ať už ji zavěsíte na svazek klíčů, poutko kalhot nebo budete nosit v malé kapse na pánských džínách, či dámské kabelce...

Klady

 • výkonná mini LED svítilna
 • odolná proti vodě i pádům
 • microUSB rozhraní na těle
 • rychlé mechanické ovládání
 • celokovově zpracované tělo

Zápory

 • slabší výdrž vysokého módu
 • pouze dva režimy svícení
 • napevno zabudovaná baterie
 • nezobrazí stav akumulátoru
 • paměť používaného režimu

Ultra kompaktní světlo Fenix E02R je ideální ke každodennímu nošení na klíčích od bytu nebo auta. Kdykoliv tak budete mít k dispozici dostatečně výkonné světlo o síle 200 lumenů s maximálním dosvitem až 49 metrů, které využijete během jakékoliv nenadálé či krizové situace, kdy si potřebujete posvítit na cestu v temném zákoutí. Neuvěřitelně lehké celokovové tělo LED svítilny o rozměru 48 x 15 mm je na výšku o něco menší než klasická AA baterie. Při jejím výběru můžete zvolit dostupnou černou, hnědou i elegantní modrou variantu...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí svítilnu Fenix E02R

Klasická válcová konstrukce miniaturní LED svítilny Fenix E02R je vyrobena z vysoce odolného anodizovaného hliníku, který odolá nárazům i pádům z výšky až 1,5 metru. Díky certifikaci IP68 navíc také zvládne ponoření do vody o hloubce 2 metry po dobu 30 minut a jednoduše ji můžete spolehlivě používat v jakémkoliv extrémním prostředí. Na samotném těle na první pohled nenajdete zcela žádný ovládací prvek, LED baterka na svícení se totiž velmi jednoduše zapíná utažením hlavy ve směru hodinových ručiček. Zadní část svítilny disponuje ocelovým očkem pro uchycení kroužku ke snadnému zavěšení na klíče.

Recenze dobíjecí LED baterky na svícení Fenix E02RNajít nejnižší cenu

Klíčenková svítilna Fenix E02R využívá osvědčenou diodu LED Cree XP-G2 S3 s odstínem bílého světla o teplotě 5500 - 6500 K, která je ukrytá za poměrně krátkou TIR optikou. Malá LED baterka na svícení nabízí jen 2 světelné módy, které se vzájemně liší výkonem, dosvitem a také spotřebou baterie. Mezi hlavní režimy patří světlo o výkonu 15 lm (s výdrží přibližně 6,5 hodin), které dále doplňuje dostatečně vysoký světelný tok o síle 200 lm, který ovšem po několika málo minutách provozu z důvodů ochrany před přehřátím začne postupně snižovat výkon na přibližně 80 lm (cca 25 minut).

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED svítilny v interiéru jednoduše vystačit se světelným výkonem 15 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, v případě potřeby si aktivujete výrazně silnější režim o 200 lumenech. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dočasně poskytne nejvyšší světelný tok 200 lm, který tak zároveň musí posloužit k osvětlení vzdálenějších míst, objektů nebo předmětů.

Technické parametry LED baterky Fenix E02R

Recenze nabíjecí LED svítilny Fenix E02RNajít nejnižší cenu

Malá LED baterka na klíče Fenix E02R se velmi snadno ovládá pouhým otáčením hlavy svítilny, kterým získáte přístup ke dvěma úrovním jasu (při troše cvičení budete LED svítilnu ovládat i jednou rukou). Lehkým utažením po směru hodinových ručiček zapnete svítilnu v nízkém režimu 15 lumenů, následným dotažením hlavy pak jednoduše aktivujete vysoký tok 200 lumenů. Povolením (otáčením opačným směrem) se opětovně vrátíte do nízkého režimu, a dalším otočením LED baterku bezpečně vypnete. Vzhledem k mechanickému způsobu ovládání už nemůžete počítat s jinak běžnou pamětí naposledy používaného režimu svícení.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro svítilnu Fenix E02R zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


LED svítilna Fenix E02R má v miniaturním těle zabudovaný lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 120 mAh, který můžete podle potřeby kdykoliv dobíjet přímo ve svítilně přes klasické microUSB rozhraní z jakéhokoli běžného USB zdroje (nabíječka od smartphonu, powerbanka, notebook, USB zdroj v autě...). K samotnému microUSB konektoru se dostanete po odšroubování hlavy svítilny. Zcela vybitou li-pol baterii nabijete přibližně do 60 minut, o stavu nabíjení jste informováni barevnou indikační diodou umístěnou hned vedle microUSB konektoru. Kompaktní svítilna bohužel nedokáže zobrazit aktuální úroveň nabití vestavěného mini akumulátoru, svítilnu musíte tedy dobíjet podle vlastního uvážení (li-pol baterie naštěstí netrpí paměťovým efektem a můžete ji nabíjet v jakékoliv fázi vybití).

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED baterku na svícení v nedávné době koupili.

Nabíjecí LED baterka na svícení Fenix E02R je pro své opravdu kompaktní rozměry ideální ke každodennímu nošení. Ať už ji zavěsíte na svazek klíčů, nebo svítilnu budete nosit v malé kapse na pánských džínách, či vložíte do jakékoliv dámské kabelky i tašky, nebudete pro její příjemně nízkou váhu o ní téměř vědět. Přitom ovšem budete mít kdykoliv po své ruce dostatečně výkonné světlo, které oceníte v každé neočekávané situaci, kdy budete potřebovat osvětlit tmavou chodbu, neosvětlený chodník, nebo např. potřebujete dohledat zaběhnutého psa při nočním venčení mimo světla civilizace a dalších každodenních potřeb.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Fenix E02R s dalšími přenosnými LED baterkami na svícení

LED svítilna Fenix E02R

Fenix E02R

 • Světelný výkon 15 - 200 lm
 • Dosvit baterky 13 - 49 metrů
 • Výdrž svítilny 6,5 h - 25 min
 • Typ baterie Interní, 120 mAh
 • Rozměry 48 x 15 mm / 15 g

LED svítilna Fenix E05R

Fenix E05R

 • Světelný výkon 3 - 400 lm
 • Dosvit baterky 8 - 64 metrů
 • Výdrž svítilny 30 h - 45 min
 • Typ baterie Interní, 320 mAh
 • Rozměry 68 x 15 mm / 24 g

LED svítilna Fenix E03R

Fenix E03R

 • Světelný výkon 5 - 260 lm
 • Dosvit baterky 10 - 42 metrů
 • Výdrž svítilny 18 h - 45 min
 • Typ baterie Interní, 200 mAh
 • Rozměry 47 x 24 mm / 22 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED svítilnu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED baterek na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz