Recenze přenosné LED lucerny

Recenze lucerny Nebo Galileo 500

Prozkoumejte možnosti přenosné LED lampy Nebo Galileo 500


Základní informace

Nebo Galileo 500

Nabíjecí LED lucerna Nebo Galileo 500Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 40 - 500 lm
Maximální dosvit: 15 metrů
Výdrž baterie: 10 - 3,5 hod
Typ baterie: 18650 (2600 mAh)
Rozměry: 185 mm x 114 mm
Hmotnost: 230 gramů s baterií

Kromě pouze venkovního svícení můžete LED lampu Nebo Galileo 500 samozřejmě používat i jako nouzové osvětlení v domácnosti nebo pracovní dílně při výpadku elektrické energie, kde oceníte 120 nebo 360 stupňové všesměrové světlo...

Klady

 • dostatečný světelný výkon
 • podpora jiných typů baterií
 • microUSB rozhraní na těle
 • snadné umístění či zavěšení
 • poskytuje funkci powerbanky

Zápory

 • omezená výdrž vyšších módů
 • má výrazně vyšší hmotnost
 • neposkytuje zamykání tlačítka
 • nemá režim měsíčního svitu
 • ve tmě méně výrazný spínač

Při pobytu ve volné přírodě, kde jste mimo dosah elektrické energie se po setmění rozhodně neobejdete bez kvalitního osvětlení, které usnadňuje stanování, bivakování, kempování. Ideální osvětlení pro outdoorové aktivity může zajistit kvalitní LED lucerna Nebo Galileo 500, která poskytuje maximální světelný výkon 500 lumenů rovnoměrného 360 stupňové osvětlení s dosvitem na vzdálenost cca 15 metrů. Elektrickou energii praktické lampě zajišťuje lithium-iontový akumulátor o kapacitě 2600 mAh, který slouží nejenom pro svícení, ale zároveň s ním můžete uprostřed lesa nouzově dobít mobilní telefon nebo další USB zařízení...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí lucernu Nebo Galileo 500

Univerzální LED lampa Nebo Galileo 500 je převážně vyrobena z odolného ABS plastu s pogumovanými prvky o rozměru 185 x 114 mm s hmotností 230 gramů, který dokáže odolat i hrubšímu zacházení. Při venkovním používání LED svítilny tak nemusíte mít obavu z běžných pádů nebo nočního deště, díky certifikaci IPX4 můžete lucernu snadno používat za téměř jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Díky stabilní základně umístíte lampičku na stůl nebo jinou rovnější plochu a za pomoci výrazné rukojeti, kterou také doplňuje i klip ve stylu karabiny ji kromě pohodlného přenášení můžete bezpečně zavěsit na háček, větev nebo další místa i předměty ve vašem nejbližším okolí.

Recenze dobíjecí LED lucerny Nebo Galileo 500Najít nejnižší cenu

Přenosná dobíjecí lucerna Nebo Galileo 500 disponuje několika výkonnými diodami typu Arcus COB LED se studeným podáním, které dále doplňuje i užitečné červené osvětlení. Díky paprskovitému designu můžete počítat s osvětlením v rozsahu 120 nebo 360 stupňů dle aktuálního nastavení. LED svítilna má 5 režimů svícení, které se vzájemně odlišují výkonem, dosvitem a výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok o výkonu 40 lumenů (s výdrží cca 10 hodin), 175 lumenů (cca 9 hodin) a 500 lumenů (cca 3,5 hodiny). Zejména dva nejvyšší režimy světla postupem času výrazně snižují výkon s ohledem na ochranu proti přehříváním a rychlým vybitím baterie (časy celkové výdrže tedy neodpovídají původnímu výkonu). Dostupné červené LED světlo pak můžete využívat nejen o výkonu 2 lumeny (cca 30 hodin), ale také 15 lumenů (cca 12 hodin).

Protože se v uzavřených prostorech dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED lucerny v interiéru omezeně vystačit se světelným výkonem 40 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, v případě potřeby aktivujete výrazně silnější režim o 175 lumenech. Při běžném svícení v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí poskytne světelný tok 175 lm, kde si pro osvětlení většího prostoru dočasně přepnete LED lampu Nebo Galileo 500 až na maximální výkon 500 lumenů.

Technické parametry LED lampy Nebo Galileo 500

Recenze nabíjecí LED lampy Nebo Galileo 500Najít nejnižší cenu

Outdoorovou lampu na svícení Nebo Galileo 500 budete jednoduše ovládat s jedním multifunkčním tlačítkem umístěným na přední straně svítilny. Stisknutím tlačítka zapnete LED lucernu v nejvyšším módu svícení a dalším stisknutím spínače cyklicky přepínáte mezi dostupnými světelnými režimy. Každý režim svícení můžete při podržení tlačítka pak plynule ztlumit na nižší úroveň, kde s uvolněním spínače požadovaný jas zvolíte. Červené světlo lze aktivovat i při vypnuté lucerně a docílíte toho delším podržením tlačítka přímo z vypnutého stavu. Pokud již některý režim svítí déle než 10 sekund, potom s dalším zmáčknutím spínače dobíjecí lampu jednoduše vypnete.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro lucernu Nebo Galileo 500 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED lampy

Co vám nemusí vyhovovat


Záložní svítilna Nebo Galileo 500 se pak dodává společně s dobíjecím li-ion akumulátorem o kapacitě 2600 mAh, který velmi jednoduše dobijete z jakéhokoliv běžně dostupného USB zdroje (síťový adaptér od smartphonu, powerbanka, solární nabíječka, notebook, USB zdroj v autě...) přes vestavěný konektor microUSB ukrytý v zadní části lucerny pod gumovou krytkou. Zcela vybitou lithium-iontovou baterii dobijete přibližně za 3 - 4 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni pomocí stavových diod umístěných přímo vedle USB konektoru, které zobrazují i průběh nabíjení (indikační LED ovšem nezobrazují aktuální stav baterie). Kromě dodávaného nabíjecího akumulátoru můžete v kempingové lampě používat i klasické jednorázové alkalické baterie LR20 s poměrně dlouhou výdrží.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED lucernu na svícení v nedávné době koupili.

Kromě venkovního svícení můžete LED lampu Nebo Galileo 500 samozřejmě používat i jako nouzové osvětlení v běžné domácnosti nebo pracovní dílně při výpadku elektrické energie, kde oceníte 120 nebo 360 stupňové všesměrové světlo. Plně k dispozici máte i červené LED osvětlení, které nenarušuje adaptaci zraku na okolní tmu a může zároveň fungovat i jako nerušené a úsporné noční svícení. Při večerním nebo brzkém ranním rybolovu navíc nebudete s červeným světlem až tolik lákat otravný hmyz. Při dlouhodobém pobytu mimo civilizaci pak můžete kapacitu použité baterie využít také k nabíjení oblíbených USB zařízení jako v případě běžné powerbanky (přes dostupný konektor typu USB-A).


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Nebo Galileo 500 s dalšími přenosnými LED lucernami na svícení

Kempingová lampa Nebo Galileo 500

Nebo Galileo 500

 • Světelný výkon 40 - 500 lm
 • Maximální dosvit až 15 metrů
 • Výdrž svítilny 10 - 3,5 hod
 • Typ baterie 18650, 2600 mAh
 • Rozměry 185 x 114 mm / 230 g

Kempingová lampa Fenix CL26R

Fenix CL26R

 • Světelný výkon 3 - 400 lm
 • Maximální dosvit až 25 metrů
 • Výdrž svítilny 240 - 15 hod
 • Typ baterie 18650, 2600 mAh
 • Rozměry 97 x 49 mm / 165 g

Kempingová lampa Ledlenser ML4

Ledlenser ML4

 • Světelný výkon 5 - 300 lm
 • Maximální dosvit až 15 metrů
 • Výdrž svítilny 45 - 2,5 hod
 • Typ baterie 14500, 750 mAh
 • Rozměry 97 x 36 mm / 71 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED lampu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED luceren na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   O webu

Copyright 2022 LEDzona.cz