Recenze přenosné LED lucerny

Recenze lucerny Ledlenser ML4

Prozkoumejte možnosti přenosné LED lampy Ledlenser ML4


Základní informace

Ledlenser ML4

Nabíjecí LED lucerna Ledlenser ML4Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 5 - 300 lm
Maximální dosvit: 15 metrů
Výdrž baterie: 45 - 2,5 hod
Typ baterie: 14500 (750 mAh)
Rozměry: 97 x 36 x 29 mm
Hmotnost: 71 gramů s baterií

Záložní svítilna Ledlenser ML4 patří do základní kempingové výbavy každého dobrodruha, ve které pak nezabere téměř žádné místo, ale v případě potřeby se stane zcela nepostradatelným nástrojem pro osvětlení tábořiště, stanu...

Klady

 • použitelný světelný výkon
 • možnost použití AA baterie
 • lampa s odolnou konstrukcí
 • kompaktní a velmi lehké tělo
 • snadné umístění či zavěšení

Zápory

 • omezená výdrž režimu boost
 • používá speciální USB kabel
 • tvar těla moc nebrání kutálení
 • nemá funkci USB powerbanky
 • paměť používaného režimu

Miniaturní LED lucerna Ledlenser ML4 je ideální společník pro všechny turisty, kempaře, chataře a další outdoorové nadšence, kterou velmi snadno využijete i jako záložní osvětlení v domácnosti při výpadku elektrické energie. Při pobytu v přírodě mimo světla civilizace si tak kdykoliv po setmění snadno posvítíte kompaktní a snadno přenosnou LED lampou. K dispozici máte rozptýlené a neoslňující světlo s maximálním výkonem 300 lumenů, které poskytuje 360 stupňové osvětlení s dosvitem do vzdálenosti 15 metrů. Energii kempingové svítilně dodává li-ion akumulátor, který dobijete z běžně dostupného USB zdroje napájení...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí lucernu Ledlenser ML4

Outdoorová LED lampa Ledlenser ML4 nabízí příjemně kompaktní rozměry 97 x 36 x 29 mm o hmotnosti 71 gramů včetně baterie. I přes plastové zpracování nabíjecí lucerna poskytuje nárazuvzdorné tělo z výšky 2 metrů a zvýšenou odolnost proti vniknutí prachu i vody s certifikací IP66. Díky stabilní základně umístíte svítilnu na stůl nebo jinou rovnou plochu a za pomoci vestavěné karabiny jí velmi jednoduše pověsíte na háček, větev, popruh batohu nebo další místa i předměty. S ohledem na nízkou hmotnost pak můžete lucernu nosit přímo v ruce nebo zavěsit na části oděvu, opasek či běžnou výstroj.

Recenze dobíjecí LED lucerny Ledlenser ML4Najít nejnižší cenu

Ultrakompaktní lucerna Ledlenser ML4 ukrývá 9 diod Power LED se studeným odstínem bílého světla (dostupná je zároveň i verze s výrazně teplejším odstínem), které dále doplňuje i červené LED svícení. Použitý difuzér zajišťuje všesměrové osvětlení s rovnoměrným dosvitem do vzdálenosti 15 metrů. LED lampa má 5 režimů svícení, které se vzájemně odlišují světelným výkonem, dosvitem nebo výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok o výkonu 5 lumenů (s výdrží cca 45 hodin), 50 lumenů (cca 8 hodin) a 150 lumenů (cca 2,5 hodiny). Po omezenou dobu můžete využít také boost režim o výkonu 300 lumenů, který se ovšem s ohledem na ochranu proti přehřívání a předčasné vybití baterie po cca 30 sekundách vrací do předchozího režimu svícení (lze využít opakovaně).

Protože se v uzavřených prostorech dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED lucerny v interiéru snadno vystačit se světelným výkonem 50 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, v případě potřeby si aktivujete výrazně silnější režim o 150 lumenech. Při běžném svícení v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí poskytne světelný tok 150 lm, kde si pro osvětlení většího prostoru dočasně přepnete LED lampu na maximální výkon 300 lumenů. Nejnižší světelný tok svítilny Ledlenser ML4 o 5 lm využijete v situacích, kdy na sebe při svícení nechcete upozornit.

Technické parametry LED lampy Ledlenser ML4

Recenze nabíjecí LED lampy Ledlenser ML4Najít nejnižší cenu

Multifunkční kempingovou lampu Ledlenser ML4 budete velmi jednoduše ovládat jedním multifunkčním spínačem umístěným v horní části svítilny. Stlačením tlačítka zapnete lucernu v nejnižším módu svícení a při dalším stisknutím spínače cyklicky přepínáte mezi dostupnými světelnými režimy 5 / 50 / 150 lumenů. Krátkodobý maximální výkon 300 lm kdykoli aktivujete dvojitým stisknutím spínače. Delším podržením tlačítka zapnete červené světlo, které můžete dalším stisknutím změnit s trvalého svícení na blikání. Aby nedošlo k nechtěnému zapnutí LED lampy během transportu v kapse nebo zavazadle, tak můžete dlouhým podržením spínače svítilnu uzamknout (odemčení provedete stejným způsobem).


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro lucernu Ledlenser ML4 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED lampy

Co vám nemusí vyhovovat


Moderní LED lucerna Ledlenser ML4 pro venkovní osvětlení disponuje li-ion baterií 14500 o kapacitě 750 mAh, kterou velmi snadno dobijete z jakéhokoliv běžně dostupného USB zdroje (síťový adaptér od smartphonu, powerbanka, solární nabíječka, notebook, USB zdroj v autě...) skrz magnetické rozhraní s dodávaným USB kabelem. Aktuální stav nabití akumulátoru snadno ověříte za pomoci indikačních diod (zelená, žlutá, červená) u zapínacího tlačítka. Zcela vybitou lithium-iontovou baterii dobijete za cca 2,5 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni pomocí zmíněných stavových diod ve vrchní části LED lampy, které zobrazují průběh nabíjení. Při delším pobytu mimo civilizaci oceníte možnost nahrazení dodávaného li-ion akumulátoru jednou jednorázovou alkalickou AA baterií, na kterou narazíte v jakémkoli obchodě.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED lucernu na svícení v nedávné době koupili.

Záložní dobíjecí svítilna Ledlenser ML4 patří k základní kempingové výbavě každého dobrodruha, ve které nezabere téměř žádné místo, ale v případě potřeby se pak stane zcela nepostradatelným nástrojem pro osvětlení tábořiště, stanu nebo karavanu. Přenosná lucerna je ideálním zdrojem světla pro spolehlivé osvětlení venkovního prostředí nebo interiéru při jakémkoli druhu aktivit či posezení s přáteli. Mezi užitečné funkce přenosné lampy zároveň patří i červené LED osvětlení, které nijak nenarušuje adaptaci lidského zraku na okolní tmu, jenž může zároveň fungovat jako nerušené a úsporné celonoční svícení.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Ledlenser ML4 s dalšími přenosnými LED lucernami na svícení

Kempingová lampa Ledlenser ML4

Ledlenser ML4

 • Světelný výkon 5 - 300 lm
 • Maximální dosvit až 15 metrů
 • Výdrž svítilny 45 - 2,5 hod
 • Typ baterie 14500, 750 mAh
 • Rozměry 97 x 36 mm / 71 g

Kempingová lampa Fenix CL26R

Fenix CL26R

 • Světelný výkon 3 - 400 lm
 • Maximální dosvit až 25 metrů
 • Výdrž svítilny 240 - 15 hod
 • Typ baterie 18650, 2600 mAh
 • Rozměry 97 x 49 mm / 165 g

Kempingová lampa Goal Zero Lighthouse Mini

Goal Zero Lighthouse Mini

 • Světelný výkon 1 - 210 lm
 • Maximální dosvit až 8 metrů
 • Výdrž svítilny 500 - 4 hod
 • Typ baterie li-ion, 3000 mAh
 • Rozměry 106 x 74 mm / 227 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED lampu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED luceren na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz