Recenze přenosné LED lucerny

Recenze lucerny Fenix CL30R

Prozkoumejte možnosti přenosné LED lampy Fenix CL30R


Základní informace

Fenix CL30R

Nabíjecí LED lucerna Fenix CL30RNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 10 - 650 lm
Maximální dosvit: 35 metrů
Výdrž baterie: 300 - 9 hod
Typ baterie: 18650 (7800 mAh)
Rozměry: 136 mm x 93 mm
Hmotnost: 556 gramů s baterií

Přenosnou svítilnu Fenix CL30R můžete na cestách i kempování kromě svícení zároveň používat také jako powerbanku s běžným USB-A rozhraním, kterou během pobytu mimo elektrickou energii využijete k dobíjení mobilních telefonů...

Klady

 • nadstandardní světelný výkon
 • lampa s odolnou konstrukcí
 • baterie s dlouhým provozem
 • snadné umístění či zavěšení
 • poskytuje funkci powerbanky

Zápory

 • má výrazně vyšší hmotnost
 • neposkytuje zamykání tlačítka
 • bez červeného LED osvětlení
 • opravdu dlouhá doba nabíjení
 • nemá režim měsíčního svitu

Kempingová lucerna Fenix CL30R je ideálním pomocníkem během táboření nebo kempování mimo světla civilizace. Její možnosti oceníte i při domácích nebo pracovních činnostech, kdy tato LED lampa může spolehlivě sloužit jako nouzové či záložní světlo. K osvětlení piknikového stolu, tábořiště, stanu nebo polní kuchyně máte k dispozici maximální světelný výkon 650 lm příjemně rozptýleného 360 stupňové světla s dosvitem na vzdálenost 35 metrů. Nadstandardní výdrž nabíjecí svítilně zajišťují 3 li-ion akumulátory s celkovou kapacitou 7800 mAh, které můžete kromě svícení na cestách využít k dobíjení dalších USB zařízení...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí lucernu Fenix CL30R

Konstrukce univerzální LED lampy Fenix CL30R je tvořena převážně z odolného plastu, kterému dominuje válcovitý difuzér. Při používání USB lucerny můžete počítat se zvýšenou odolností nejen proti nárazům či pádům na zem z výšky 1 metru, ale zároveň s voděodolným zpracováním IPX7. Kempingová svítilna tak bezpečně zvládne i ponoření do vody (testováno v hloubce 1 metru po dobu 30 minut), navíc lampa na vodě plave a nelze ji jednoduše potopit. Díky stabilní základně lucernu umístíte na stůl nebo jinou rovnou plochu a pomocí kovového závěsného oka jí snadno pověsíte na háček, větev a další místa nebo předměty. Využít můžete dokonce i klasický závit pro stabilní upevnění dobíjecí lampy na běžný stativ.

Recenze dobíjecí LED lucerny Fenix CL30RNajít nejnižší cenu

Snadno přenosná nabíjecí lucerna Fenix CL30R je vybavena vysoce jasnými SMD diodami s odstínem bílé barvy v rozsahu 4000 - 5000 K, které mají díky kvalitnímu difuzéru rovnoměrný dosvit na vzdálenost 35 metrů. LED lampa poskytuje 6 režimů svícení, které se vzájemně odlišují světelným výkonem, dosvitem nebo výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok o výkonu 10 lumenů (s výdrží cca 300 hodin), 50 lumenů (cca 70 hodin), 100 lm (cca 38 hodin), 350 lumenů (cca 9 hodin) a 650 lumenů (cca 4,5 hodiny). U nejvýkonnějšího režimu svícení ovšem musíte po přibližně 1,5 hodině počítat s postupným snižováním výkonu v několika menších krocích, které chrání svítilnu před přehříváním a rychlým vybitím baterie. Dále můžete u multifunkční svítilny využít i režim blikání o výkonu 100 lumenů.

Protože se v uzavřených prostorech dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED lucerny v interiéru snadno vystačit se světelným výkonem 50 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, v případě potřeby si aktivujete výrazně silnější režim o 100 lumenech. Při běžném svícení v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí poskytne světelný tok 350 lm, kde si pro osvětlení většího prostoru dočasně přepnete LED lampu na maximální výkon 650 lumenů. Nejnižší světelný tok svítilny Fenix CL30R o 10 lm využijete v situacích, kdy na sebe při svícení nechcete upozornit.

Technické parametry LED lampy Fenix CL30R

Recenze nabíjecí LED lampy Fenix CL30RNajít nejnižší cenu

Multifunkční LED lampa Fenix CL30R se jednoduše a rychle ovládá za pomoci jednoho multifunkčního tlačítka umístěného na boku lucerny. Delším podržením spínače zapnete svítilnu v naposledy použitém režimu svícení a dalším stlačením tlačítka cyklicky přepínáte mezi dostupnými světelnými režimy 10 / 50 / 100 / 350 / 650 lumenů. Pro vypnutí dobíjecí LED lucerny stačí opětovně po delší dobu podržet zapínací tlačítko. Při dvojitém (rychlém) stisknutí spínače přejdete do signalizačního režimu blikání bílého světla, které využijete pro upozornění na nenadálou situaci nebo k zahnání divoké zvěře ve volné přírodě.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro lucernu Fenix CL30R zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED lampy

Co vám nemusí vyhovovat


Praktická LED lucerna Fenix CL30R ve svém těle ukrývá trojici li-ion akumulátorů typu 18650 s celkovou kapacitou 7800 mAh, které jednoduše dobijete z jakéhokoliv běžně dostupného USB zdroje (síťový adaptér od smartphonu, powerbanka, solární nabíječka, notebook, USB zdroj v autě apod.) přes vestavěný konektor typu microUSB umístěný na boku lampičky pod gumovou krytkou. Aktuální stav nabití akumulátoru snadno ověříte za pomoci 4 indikačních diod po krátkém zmáčknutí zapínacího tlačítka. Zcela vybitý lithium-iontové baterie dobijete za cca 8,5 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni pomocí čtveřice stavových diod na vrchní části LED lampy, které zobrazují celkový průběh nabíjení.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED lucernu na svícení v nedávné době koupili.

Výkonnou kempingovou LED lampu Fenix CL30R využijete v celé řadě situací, kdy potřebujete dostatečně osvětlit prostor kolem sebe. Při dlouhodobém pobytu mimo civilizaci lze dobíjecí baterie dočasně nahradit šesti jednorázovými CR123A bateriemi. V nouzovém případě můžete pak lucernu napájet pouze dvěma nebo dokonce i jedním bateriovým článkem (doba svícení se samozřejmě zkrátí). Přenosnou svítilnu můžete na cestách nebo při kempování zároveň používat také jako powerbanku s běžným USB-A rozhraním (ovšem s maximálním nabíjecím proudem 1A), kterou při pobytu mimo elektrickou energii využijete k opakovanému dobíjení mobilních telefonů a dalších oblíbených USB zařízení.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Fenix CL30R s dalšími přenosnými LED lucernami na svícení

Kempingová lampa Fenix CL30R

Fenix CL30R

 • Světelný výkon 10 - 650 lm
 • Maximální dosvit až 35 metrů
 • Výdrž svítilny 300 - 9 hod
 • Typ baterie 18650, 7800 mAh
 • Rozměry 136 x 93 mm / 556 g

Kempingová lampa Ledlenser ML6

Ledlenser ML6

 • Světelný výkon 20 - 750 lm
 • Maximální dosvit až 20 metrů
 • Výdrž svítilny 70 - 4 hod
 • Typ baterie 18650, 3200 mAh
 • Rozměry 178 x 42 mm / 306 g

Kempingová lampa Nebo Galileo 1000

Nebo Galileo 1000

 • Světelný výkon 100 - 1000 lm
 • Maximální dosvit až 21 metrů
 • Výdrž svítilny 10 - 1,5 hod
 • Typ baterie 18650, 2600 mAh
 • Rozměry 250 x 135 mm / 812 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED lampu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED luceren na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz