Recenze přenosné LED lucerny

Recenze lucerny Fenix CL09

Prozkoumejte možnosti přenosné LED lampy Fenix CL09


Základní informace

Fenix CL09

Nabíjecí LED lucerna Fenix CL09Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 1 - 200 lm
Maximální dosvit: 10 metrů
Výdrž baterie: 90 - 5,5 hod
Typ baterie: 16340 (700 mAh)
Rozměry: 79 mm x 22 mm
Hmotnost: 50 gramů s baterií

Snadno přenosná nabíjecí EDC lampa Fenix CL09 je připravena pro použití za jakéhokoli počasí. Její možnosti využijete nejen při outdoorových dobrodružstvích, ale LED lucerna může zároveň sloužit jako záložní světlo v domácnosti...

Klady

 • použitelný světelný výkon
 • lampa s odolnou konstrukcí
 • kompaktní, ale i lehké tělo
 • snadné umístění či zavěšení
 • podpora lithiových baterií

Zápory

 • omezená výdrž vyšších módů
 • baterie se nabijí samostatně
 • neposkytuje zamykání tlačítka
 • paměť používaného režimu
 • delší dobou nabíjení baterie

Miniaturní lucernu Fenix CL09 si můžete jednoduše přibalit na jakýkoliv výlet do přírody, kde pak oceníte kvalitní záložní EDC lampu pro každou situaci. Při bivakování, kempování, pobytu ve stanu nebo turistice můžete kdykoliv po setmění použít příjemně rozptýlené světlo s maximálním výkonem 200 lumenů, které poskytuje 360 stupňové osvětlení s dosvitem do vzdálenosti 10 metrů. S ohledem na kompaktní rozměry a váhu budete LED svítilnu nosit v malé kapse, připnutou na klíčích nebo zavěšenou na popruhu od batohu. Energii na cestách zajišťuje dodávaný li-ion akumulátor, který snadno dobijete z běžného USB zdroje napájení...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí lucernu Fenix CL09

Konstrukce vysoce kompaktní a snadno přenosné LED lampy Fenix CL09 je vyrobena z leteckého tvrzeného hliníku a odolného plastu. Nabíjecí lucerna tak zvládne výrazně horší zacházení a dokáže spolehlivě odolat nejen běžnému poškrábání nebo pádům na zem z výšky 1 metru, ale můžete zároveň počítat s prachotěsným i voděodolným zpracováním s certifikací typu IP68 (testováno v hloubce 2 metry po dobu cca 30 minut). Díky stabilní základně svítilnu umístíte na stůl nebo jinou zcela rovnou plochu a pomocí kovového závěsného oka jí snadno pověsíte na háček, větev a další místa nebo předměty. Využít můžete také silný neodymový magnet na koncovce lucerny k snadnému připevnění na kov v jakékoli poloze.

Recenze dobíjecí LED lucerny Fenix CL09Najít nejnižší cenu

Outdoorová lucerna Fenix CL09 využívá tříbarevné diody s teplotou bílé barvy v rozsahu 4000 - 5000 K, které dále poskytují i červené a zelené osvětlení. Díky použitému difuzéru můžete počítat s rovnoměrným dosvitem až na vzdálenost 10 metrů. LED lampa poskytuje 7 režimů svícení, které se vzájemně odlišují světelným výkonem, dosvitem a výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok o výkonu 1 lumen (s výdrží cca 90 hodin), 30 lumenů (cca 19h) a 80 lumenů (cca 5,5 hodiny). Po omezenou dobu můžete využít i turbo režim o výkonu 200 lumenů, který ovšem s ohledem na ochranu proti přehřátí a předčasné vybití baterie po několika desítkách minut začne snižovat světelný výkon. Dostupné červené nebo zelené LED osvětlení se světelným tokem o síle 5 lumenů poskytuje výdrž po cca 30 hodin.

Protože se v uzavřených prostorech dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED lucerny v interiéru snadno vystačit se světelným výkonem 30 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, v případě potřeby si aktivujete výrazně silnější režim o 80 lumenech. Při běžném svícení v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí poskytne světelný tok 80 lm, kde si pro osvětlení většího prostoru dočasně přepnete LED lampu na maximální výkon 200 lumenů. Nejnižší světelný tok svítilny Fenix CL09 o 1 lm využijete v situacích, kdy na sebe při svícení nechcete upozorňovat.

Technické parametry LED lampy Fenix CL09

Recenze nabíjecí LED lampy Fenix CL09Najít nejnižší cenu

Velmi malá kempingová LED lampa Fenix CL09 se jednoduše ovládá pouhým otáčením uzávěru svítilny. Otočením koncovky po směru hodinových ručiček tak zapnete svítilnu v nejnižším světelném módu a při otočení opačným směrem lucernu vypnete. Pro postupnou změnu všech režimů svícení (nízký, střední, vysoký, turbo, červená, červené blikání, zelená...) stačí jen LED svítilnu ze zapnutého stavu pokaždé vypnout a opětovně rychle zapnout. Jestliže ovšem necháte přenosnou LED lampu vypnutou déle než cca 1 sekundu, potom se automaticky vrátí do nejnižšího režimu svícení.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro lucernu Fenix CL09 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED lampy

Co vám nemusí vyhovovat


Univerzální lucerna Fenix CL09 k provozu využívá dodávaný lithium-iontový akumulátor Fenix ARB-L16-700U typu 16340 o kapacitě 700 mAh, který velmi snadno dobijete z jakéhokoliv dostupného USB zdroje (síťový adaptér od smartphonu, powerbanka, solární nabíječka, PC, notebook, USB zdroj v autě...) přes zabudovaný konektor typu microUSB přímo na bateriovém článku. Samotná svítilna bohužel nijak nezobrazuje aktuální stav nabití akumulátoru. Zcela vybitou li-ion baterii dobijete za přibližně 2 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni pomocí stavové diody na akumulátoru, která se po plném dobití přepne z červené na modrou barvu.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED lucernu na svícení v nedávné době koupili.

Snadno přenosná nabíjecí EDC lampa Fenix CL09 je připravena pro použití za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Její možnosti využijete nejen při outdoorových dobrodružstvích, ale LED lucerna může zároveň sloužit jako záložní světlo v domácnosti, na chalupě, ve sklepě, garáži či pracovní dílně během výpadku elektrické energie. Při dlouhodobém pobytu mimo civilizaci můžete ve svítilně místo dodávaného akumulátoru nouzově použít i jednorázovou CR123A baterii. Signalizační červené a zelené LED osvětlení, které nijak nenarušuje adaptaci lidského zraku na okolní tmu využijete uprostřed lesa pro nerušené a úsporné noční svícení.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Fenix CL09 s dalšími přenosnými LED lucernami na svícení

Kempingová lampa Fenix CL09

Fenix CL09

 • Světelný výkon 1 - 200 lm
 • Maximální dosvit až 10 metrů
 • Výdrž svítilny 90 - 5,5 hod
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 79 x 22 mm / 50 g

Kempingová lampa Goal Zero Crush Light

Goal Zero Crush Light

 • Světelný výkon 6 - 60 lm
 • Maximální dosvit až 5 metrů
 • Výdrž svítilny 35 - 3 hod
 • Typ baterie li-pol, 500 mAh
 • Rozměry 125 x 100 mm / 91 g

Kempingová lampa Ledlenser ML4

Ledlenser ML4

 • Světelný výkon 5 - 300 lm
 • Maximální dosvit až 15 metrů
 • Výdrž svítilny 45 - 2,5 hod
 • Typ baterie 14500, 750 mAh
 • Rozměry 97 x 36 mm / 71 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED lampu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED luceren na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz