Recenze dobíjecích čelových svítilen

Recenze čelovky Petzl Actik Core 450

Prozkoumejte možnosti čelové svítilny Petzl Actik Core


Základní informace

Petzl Actik Core 450

Čelová svítilna Petzl Actik CoreNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 6 - 450 lm
Dosvit: cca 8 - 90 metrů
Výdrž baterie: 130 h - 120 min
Typ baterie: li-ion (1250 mAh)
Rozměry: 76 x 46 x 40 mm
Hmotnost: 75 gramů s baterií

Petzl Actik Core patří mezi velmi spolehlivé čelovky s důrazem na nízkou hmotnost pro všestranné použití zejména při sportovních, rekreačních či pracovních aktivit. V praxi si snadno oblíbíte dva samostatné kužely světla...

Klady

 • dostatečně použitelný výkon
 • nastavitelný sklon svícení
 • malá a velmi lehká čelovka
 • baterie s microUSB rozhraním
 • možnost použití AAA baterií

Zápory

 • pouze plastové zpracování
 • opravdu málo režimů svícení
 • nedostatečná odolnost těla
 • relativně pomalé USB nabíjení
 • popruh nemá středový pásek

Jestliže patříte mezi outdoorové nadšence, kteří velmi časně po ránu, nebo naopak později navečer běhají či jakkoli sportují (turistika, treking, horolezectví atd.) v lese za městem a potřebujete se spolehnout na kvalitní osvětlení, potom prozkoumejte možnosti cenově dostupné nabíjecí čelovky Petzl Actik Core. Relativně kompaktní a především lehká čelová LED svítilna s maximálním světelným výkonem 450 lumenů a dosvitem 90 metrů může splnit většinu očekávání zejména u nenáročných uživatelů. Energii nabíjecí čelovce poskytuje li-ion akumulátor s kapacitou 1250 mAh, který opakovaně dobijete z běžného USB zdroje...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí čelovku Petzl Actik Core

Tělo víceledkové čelové svítilny Petzl Actik Core je tvořeno z plastových materiálů, nemůžete tedy očekávat výraznou odolnost proti pádům, vniknutí prachu nebo vody. Příjemně lehká konstrukce o hmotnosti 75 gramů (včetně baterie) alespoň dokáže odolat běžné stříkající vodě s certifikací typu IPX4. Při běžných outdoorových aktivitách tak LED čelovka spolehlivě zvládne i pobyt za deště. Čelová svítilna je vybavena jednoduchým popruhem kolem hlavy s možností snadného nastavení pro pohodlné nošení. Dostatečně elastický a reflexní pásek je také opatřen rozepínatelnou sponou (s integrovanou píšťalkou) usnadňující nasazování. Samotná čelová svítilna Petzl Actik Core je navíc dostupná v černé nebo červené variantě.

Recenze nabíjecí LED čelovka Petzl Actik CoreNajít nejnižší cenu

Nabíjecí čelovka Petzl Actik Core je vybavena trojicí diod s bílým (na blízko i do dálky) a červeným světlem, které využijete pro upozornění na silnici, během nenadálé situace nebo při použití za mlhy. Dobíjecí čelovka disponuje 5 módy svícení, které se pak vzájemně odlišují výkonem, dosvitem a spotřebou baterie. Mezi hlavní režimy patří bílé světlo o výkonu 6 lm (s výdrží cca 130 hodin), 100 lm (cca 8 hodin) a 450 lm (cca 2 hodiny). U posledních dvou módů svícení zůstává i po vybití baterie stále dostatek energie na nouzové osvětlení po dobu několika hodin (s čelovkou tak už nebudete nikdy zcela potmě). Diskrétní červené osvětlení o výkonu 2 lumenů můžete používat v režimu běžného svícení nebo blikání (efekt stroboskopu).

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED čelovky v interiéru spolehlivě vystačit se světelným výkonem 100 lm vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby jednoduše navýšíte až na dostatečných 450 lm. Při běžném pohybu ve známém terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 100 lm, kde si k osvětlení vzdálených míst, objektů nebo i předmětů přepnete svítilnu na její maximální světelný výkon 450 lumenů. Nejnižší světelný tok nabíjecí čelovky Petzl Actik Core model 2019 o 6 lumenech využijete ve všech situacích, kdy na sebe při svícení nepotřebujete upozornit.

Technické parametry LED čelovky Petzl Actik Core

Recenze dobíjecí čelová svítilna Petzl Actik CoreNajít nejnižší cenu

Kompaktní i lehká čelová svítilna Petzl Actik Core se snadno ovládá jedním univerzálním tlačítkem. Stisknutím zapnete čelovou svítilnu v nejnižším režimu s jedním světlem a dalším stisknutím přepínáte mezi jednotlivými módy svícení 6 / 100 / 450 lumenů. Delším podržením spínače aktivujete červené světlo, kde s každým namáčknutím změníte mód svícení / blikání. LED čelovka disponuje i pamětí naposledy použitého režimu a při zapnutí se v tomto módu automaticky rozsvítí (platí pro bílé i červené světlo). Jako ochranu před nechtěným zapnutím nabíjecí čelovky při převozu v kapse nebo i zavazadle můžete dlouhým stiskem zapínacího tlačítka svítilnu jednoduše uzamknout (odemčení provedete stejným způsobem).


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro čelovku Petzl Actik Core zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody čelové svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


LED čelovka Petzl Actik Core se dodává společně s dobíjecím li-ion akumulátorem Petzl Core o kapacitě 1250 mAh se zabudovaným rozhraním typu microUSB, který snadno dobijete z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od mobilního telefonu, powerbanka, přenosný počítač, USB zdroj v autě...). Při každém nabití musíte ovšem baterii z čelovky nejprve vyjmout. Zcela vybitý li-ion akumulátor v čelové svítilně dobijete přibližně za 3 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni barevnou indikační diodou vedle microUSB konektoru. V čelovce můžete místo dodávaného nabíjecího akumulátoru nouzově použít 3 klasické AAA bateriové články.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru nabíjecí LED čelovou svítilnu v nedávné době sami koupili.

Pokud hledáte spolehlivou čelovku s důrazem na velmi nízkou hmotnost pro všestranné použití během sportovních, rekreačních nebo pracovních aktivit, potom můžete využít schopnosti oblíbené čelové svítilny Petzl Actik Core. V praxi si oblíbíte dva samostatné kužely světla (široký na blízko a úzký do dálky), které společně poskytují dostatečný světelný výkon 450 lumenů s maximálním dosvitem až 90 metrů. Bonusem je červené osvětlení, se kterým při svícení v přírodě na sebe nijak výrazně neupozorníte. Příjemnou vlastností je možnost vložení 3 klasických alkalických baterii typu AAA na místo dodávaného li-ion akumulátoru, se kterými můžete jednoduše vyřešit velmi dlouhodobý pobyt mimo civilizaci. Z nabídky volitelného příslušenství máte k dispozici náhradní akumulátor, užitečné sady pro přichycení LED čelovky na helmu nebo řidítka kola a kompaktní pouzdra.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED čelovky

Jednoduše srovnejte Petzl Actik Core s dalšími čelovými svítilnami na trhu

Nabíjecí čelovka Petzl Actik Core

Petzl Actik Core

 • Světelný výkon 6 - 450 lm
 • Dosvit čelovky 8 - 90 metrů
 • Výdrž svítilny 130 h - 120 min
 • Typ baterie li-ion, 1250 mAh
 • Rozměry 76 x 46 mm / 75 g

Nabíjecí čelovka Nebo Mycro 400

Nebo Mycro 400

 • Světelný výkon 15 - 400 lm
 • Dosvit čelovky 10 - 60 metrů
 • Výdrž svítilny 5 h - 60 min
 • Typ baterie li-pol, 200 mAh
 • Rozměry 46 x 34 mm / 47 g

Nabíjecí čelovka Nitecore NU32

Nitecore NU32

 • Světelný výkon 1 - 550 lm
 • Dosvit čelovky 5 - 125 metrů
 • Výdrž svítilny 330 h - 300 min
 • Typ baterie li-ion, 1800 mAh
 • Rozměry 63 x 44 mm / 99 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED čelovku podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích čelových LED svítilen podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz