Recenze dobíjecích čelových svítilen

Recenze čelovky Ledlenser MH5

Prozkoumejte možnosti čelové svítilny Ledlenser MH5


Základní informace

Ledlenser MH5

Čelová svítilna Ledlenser MH5Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 20 - 400 lm
Dosvit: cca 40 - 180 metrů
Výdrž baterie: 35 h - 210 min
Typ baterie: 14500 (750 mAh)
Rozměry: 76 x 46 x 35 mm
Hmotnost: 94 gramů s baterií

Ať už patříte mezi outdoorové nadšence, které může zastihnout tma během návratu z výletu, či jen potřebujete kvalitní osvětlení při práci v dílně, garáži, nebo na zahradě, potom vám čelovka Ledlenser MH5 spolehlivě poslouží...

Klady

 • dostatečně použitelný výkon
 • příjemně lehká konstrukce
 • možnost použití AA baterie
 • magnetické USB nabíjení
 • naklápění i zaostřování světla

Zápory

 • výdrž baterie vysokého módu
 • speciální typ USB kabelu
 • velmi málo světelných režimů
 • popruh nemá středový pásek
 • nenabízí zvýšenou odolnost

Inovovaný model čelové svítilny Ledlenser MH5 (2020) patří mezi kompaktní a lehké čelovky, kterou jistě ocení většina nenáročných turistů, cestovatelů nebo běžců, kteří se po setmění pohybují v přírodě a potřebují dostatek světla na cestu před sebou. Osvětlení v čelovce zajišťuje výkoná LED s maximálním výkonem 400 lm s dosvitem až na vzdálenost 180 metrů. Dostatek energie dodává čelové svítilně dobíjecí akumulátor se snadným dobíjením z běžného USB zdroje za pomoci magnetické koncovky, který můžete při dlouhém pobytu mimo civilizaci nahradit klasickým bateriovým článkem typu AA...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí čelovku Ledlenser MH5

Čelovka Ledlenser MH5 s obdélníkovým tělem o příjemně nízké váze 94 gramů je vyrobena z plastových materiálů a snadno zvládne horší zacházení. Díku zvýšené odolnosti s certifikací typu IP54 a zvládne nejen pobyt v prašném prostředí, ale bude spolehlivě fungovat také během deštivé noci. Čelovou LED svítilnu doplňuje elastický pásek o přibližné tloušťce 3 cm se snadným utahováním, který při dostatečném upnutí spolehlivě drží kolem hlavy. Čelovou svítilnu můžete z popruhu kdykoliv vyjmout a používat jako samostatnou ruční svítilnu. Díky kovovému klipu ji snadno připnete na části oděvu, opasek nebo batoh. Čelovou svítilnu lze zakoupit v několika barevných variacích (černá, bílá, modrá, oranžová, šedá, žlutá, zelená).

Recenze nabíjecí LED čelovka Ledlenser MH5Najít nejnižší cenu

Lehká čelová svítilna Ledlenser MH5 (2020) pro bílé osvětlení využívá diodu High Power LED s odstínem bílého světla v rozsahu 6000 - 7500 K, kterou dále doplňuje samostatné červené světlo. Čelovka nabízí 2 hlavní režimy svícení, které se vzájemně odlišují světelným výkonem, celkovým dosvitem a výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok 20 lumenů (s výdrží cca 35 hodin) nebo 400 lumenů (cca 3,5 hodiny). Po vybití baterie v nejvyšším módů zůstává v čelovce stále dost energie na nouzové osvětlení po dobu 1 hodiny o výkonu 20 lumenů (s čelovkou tak nebudete nikdy zcela potmě). Světelný výkon čelové LED svítilny můžete dále ovlivnit i zoomem reflektoru, se kterým jednoduše přeostříte z úzkého paprsku do dálky i na rozptýlené světlo do velké plochy. Zoom se plynule ovládá snadným otáčením prstence kolem samotné čočky čelovky.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED čelovky v interiéru omezeně vystačit se světelným výkonem 20 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 400 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout maximální světelný výkon 400 lumenů, který čelová LED svítilna Ledlenser MH5 poskytuje.

Technické parametry LED čelovky Ledlenser MH5

Recenze dobíjecí čelová svítilna Ledlenser MH5Najít nejnižší cenu

Ledlenser MH5 (2020) patří mezi čelovky s opravdu snadným ovládáním, které zajišťuje hlavní tlačítko umístěné ve vrchní části LED svítilny. Jedním zmáčknutím čelovku zapnete v nejnižším světelném módu 20 lumenů, dalším stisknutím ji přepnete do nejvyššího režimu 400 lumenů a následným stiskem LED svítilnu jednoduše vypnete. Při delším podržením spínače kdykoliv aktivujete samostatné červené LED osvětlení. Pro ochranu před nechtěným zapnutím nabíjecí čelovky např. při přenášení v kapse nebo zavazadle můžete dlouhým podržením zapínacího tlačítka po dobu cca 5 sekund svítilnu jednoduše zamknout (odemčení provedete stejným způsobem).


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro čelovku Ledlenser MH5 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody čelové svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Outdoorová čelová svítilna Ledlenser MH5 je vybavena dobíjecím akumulátorem Ledlenser 1S1P typu 14500 s kapacitou 750 mAh, který velmi jednoduše dobijete přímo ve svítilně z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od mobilního telefonu, powerbanka, přenosný počítač, USB zdroj v autě atd.) přes snadno dostupné magnetické rozhraní umístěné ve spodní části čelové LED svítilny. Aktuální stav baterie ověříte ihned po zapnutí čelovky na barevné indikační diodě vedle zapínacího tlačítka. Zcela vybitý li-ion akumulátor nabijete přibližně za 2 hodiny, o stavu nabíjení jste pak informováni již zmíněnou indikační diodou, která se po plném nabití přepne z červené barvy na zelenou.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru nabíjecí LED čelovou svítilnu v nedávné době sami koupili.

Ať už patříte mezi nenáročné outdoorové nadšence, které může zastihnout tma při návratu z dlouhého výletu, či jen potřebujete kvalitní osvětlení při práci v dílně, garáži nebo na zahradě, potom vám čelová svítilna Ledlenser MH5 spolehlivě poslouží ve většině situací. Mezi největší přednosti čelovky patří lehké tělo, velmi snadné ovládání a dostatečný světelný výkonem s plynulým naklápěním i zaostřováním LED reflektoru jeho pootočením. Při dlouhodobém pobytu v přírodě, kde si běžně nemůžete LED čelovku opakovaně dobít, se může hodit také užitečná možnost dočasného nahrazení dobíjecího akumulátoru běžnou tužkovou AA baterií, která zajistí dodatečnou energii pro další svícení.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED čelovky

Jednoduše srovnejte Ledlenser MH5 s dalšími čelovými svítilnami na trhu

Nabíjecí čelovka Ledlenser MH5

Ledlenser MH5

 • Světelný výkon 20 - 400 lm
 • Dosvit čelovky 40 - 180 metrů
 • Výdrž svítilny 35 h - 210 min
 • Typ baterie 14500, 750 mAh
 • Rozměry 76 x 46 mm / 94 g

Nabíjecí čelovka Petzl Actik Core

Petzl Actik Core

 • Světelný výkon 6 - 450 lm
 • Dosvit čelovky 8 - 90 metrů
 • Výdrž svítilny 130 h - 120 min
 • Typ baterie li-ion, 1250 mAh
 • Rozměry 76 x 46 mm / 75 g

Nabíjecí čelovka Nebo Mycro 400

Nebo Mycro 400

 • Světelný výkon 15 - 400 lm
 • Dosvit čelovky 10 - 60 metrů
 • Výdrž svítilny 5 h - 60 min
 • Typ baterie li-pol, 200 mAh
 • Rozměry 46 x 34 mm / 47 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED čelovku podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích čelových LED svítilen podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz