Recenze nabíjecích LED svítilen

Recenze svítilny Fenix LD15R

Prozkoumejte možnosti užitečné LED baterky Fenix LD15R


Základní informace

Fenix LD15R

Nabíjecí svítilna Fenix LD15RNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 3 - 500 lm
Dosvit: cca 5 - 85 metrů
Výdrž baterie: 110 h - 70 min
Typ baterie: 16340 (700 mAh)
Rozměry: 70 mm x 19 mm
Hmotnost: 58 gramů s baterií

Užitečná nabíjecí LED svítilna Fenix LD15R s voděodolným zpracováním poskytuje dostatek světla během jakékoliv činnosti. Speciálně umístěný reflektor na boku svítilny předurčuje LED baterku ke svícení při práci...

Klady

 • svítilna s bočním světlem
 • nabízí 7 režimu svícení
 • silná magnetická koncovka
 • microUSB nabíjení na těle
 • malé rozměry a hmotnost

Zápory

 • málo místa kolem microUSB
 • nenabízí zamykání tlačítka
 • omezená výdrž režimu turbo
 • přechod do červeného světla
 • použití gumové krytky USB

Praktická nabíjecí svítilna Fenix LD15R se na první pohled odlišuje od běžných LED baterek. Díky umístění reflektoru na boku svítilny jsou její schopnosti předurčené pro snadné zavěšení na kapsu či popruh batohu. Možnosti kapesní LED baterie ovšem využijete nejen při práci, na cestách, ale také v běžné domácnosti. Dobíjecí LED baterku velmi jednoduše postavíte na stůl a jako u majáku osvětlíte požadovaný prostor až na vzdálenost 85 metrů při nejvyšším dostupném výkonu 500 lm. Kompaktní a lehká svítilna je vybavena nabíjecím li-ion akumulátorem typu 16340, který snadno dobijete přes zabudovaný microUSB konektor...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí svítilnu Fenix LD15R

Konstrukce kapesní LED svítilny Fenix LD15R o délce 70 mm s průměrem těla 19 mm je vytvořena z leteckého tvrzeného hliníku, díky tomu odolá nejen nárazům, prachu, ale také vniknutí vody (certifikace IP68 do hloubky 2 metrů). S ohledem na malé rozměry a nízkou váhu 58 gramů včetně baterie můžete přenosnou LED baterku na svícení nosit po celý den u sebe, aniž by jakkoli překážela v kapse. Základna svítilny je vybavena dostatečně silným magnetem, který spolehlivě udrží LED baterku na kovových předmětech, a to v jakékoliv poloze. Ruční svítilna je vybavena pevně zabudovaným oboustranným klipem, který snadno připnete na části oděvu, batoh i čepici. Na boku LED baterky najdete pod utěsňovací krytkou microUSB rozhraní, se kterým jednoduše nabijete dodaný akumulátor z běžného USB zdroje.

Recenze dobíjecí LED baterky na svícení Fenix LD15RNajít nejnižší cenu

Všestranná dobíjecí svítilna Fenix LD15R je vybavena výkonnou LED Cree XP-G3 diodou s neutrálním bílým světlem o teplotě 4500 K. Uvnitř reflektoru je ukryto i červené LED Everlight světlo (4 lm), které využijete např. pro upozornění na silnici nebo v SOS režimu. LED baterka má dohromady 7 světelných módů, které se vzájemně odlišují výkonem, dosvitem i spotřebou baterie. Mezi hlavní režimy patří světlo o výkonu 3 lm (s výdrží 110 hodin), 30 lm (13 hodin) a 150 lm (3 hodiny). Využít můžete i turbo režim o síle 500 lumenů, který se po 5 minutách provozu z důvodů ochrany před přehřátím postupně sníží na 200 lm (1,2 hodiny). Přenosná svítilna Fenix LD15R v režimu s červeným LED světlem umožňuje trvalé svícení o výkonu 4 lm (přibližně po dobu 30 hodin), klasické blikání nebo vysílání SOS.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED svítilny v interiéru spolehlivě vystačit se světelným výkonem 30 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 150 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 150 lumenů, kde si pro osvětlení vzdálených míst, objektů či předmětů dočasně přepnete svítilnu až na její maximální světelný výkon 500 lumenů. Nejnižší světelný tok u LED baterky Fenix LD15R o 3 lumenech využijete ve všech situacích, kdy na sebe nechcete při svícení upozornit.

Technické parametry LED baterky Fenix LD15R

Recenze nabíjecí LED svítilny Fenix LD15RNajít nejnižší cenu

Jediným ovládacím prvkem Fenix LD15R je multifunkční tlačítko na vrchu dobíjecí svítilny, přesně v místě, kde jiné LED baterky na svícení mají běžně umístěn reflektor. Jeho podržením zapnete svítilnu a následným mačkáním tlačítka cyklicky přepínáte mezi čtyřmi základními režimy svícení 3 / 30 / 150 / 500 lumenů. Dlouhým stiskem ovládacího tlačítka se přejdete do režimu červeného světla, kde s každým namáčknutím měníte mód svícení / blikání / SOS. Ruční svítilna disponuje pamětí naposled použitého režimu a při zapnutí se v tomto režimu vždy automaticky rozsvítí. Hlavní tlačítko je zároveň vybaveno barevnou diodou, ve vypnutém stavu krátkým namáčknutím zobrazí stav nabití akumulátoru (zelenou a červenou barvou, která je dále rozlišena i blikáním).


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro svítilnu Fenix LD15R zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Kapesní svítilna Fenix LD15R se dodává společně s nabíjecím li-ion akumulátorem RCR123A / 16340 o kapacitě 700 mAh, která jednoduše dobijete skrze vestavěný microUSB konektor pod gumovou krytkou na boku LED baterky z jakéhokoliv USB zdroje (nabíječka od mobilu, USB zdroj v autě, notebook, powerbanka...). Uvedený akumulátor můžete jednoduše nahradit i jiným dobíjecím RCR123A článkem, nebo ve svítilně dočasně použít jednorázovou CR123A baterii bez možnosti dobíjení. K samotné baterii se dostanete odšroubováním magnetické koncovky. Při nedostatku energie začne svítilna snižovat výkon a režimy s vyšším výkonem již nebudou dostupné. Při téměř vybité baterii dokáže nabíjecí LED svítilna nepřetržitě svítit na nejnižší mód (3 lm), tento režim můžete využívat i během nabíjení li-ion akumulátoru ve svítilně (při dobíjení jiné režimy neumožňuje). Dodávaný li-ion akumulátor se v ruční svítilně dobije přibližně za 1,5 hodiny přes běžný USB zdroj energie.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED baterku na svícení v nedávné době koupili.

Užitečná LED svítilna Fenix LD15R s odolným zpracováním a vysokým výkonem vám poskytne dostatek světla při jakékoliv činnosti v neosvětleném prostoru. Speciálně umístěný reflektor na boku svítilny předurčuje LED baterku ke svícení při práci, opravách nebo montážích. Její schopnosti ovšem využijete také během běžných potřeb v domácnosti nebo na chalupě. Oboustranná spona a magnetická koncovka usnadňuje uchycení LED svítilny v neobvyklých pozicích, kdy při jejím používání můžete mít zcela volné ruce na práci. Fenix LD15R vám tedy bude dokonalým společníkem při mnoha nečekaných situací.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Fenix LD15R s dalšími přenosnými LED baterkami na svícení

LED svítilna Fenix LD15R

Fenix LD15R

 • Světelný výkon 3 - 500 lm
 • Dosvit baterky 5 - 85 metrů
 • Výdrž svítilny 110 h - 75 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 70 x 19 mm / 58 g

LED svítilna Fenix E18R

Fenix E18R

 • Světelný výkon 5 - 750 lm
 • Dosvit baterky 14 - 136 metrů
 • Výdrž svítilny 70 h - 45 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 60 x 21 mm / 52 g

LED svítilna Nebo Torchy 1000

Nebo Torchy 1000

 • Světelný výkon 50 - 1000 lm
 • Dosvit baterky 30 - 130 metrů
 • Výdrž svítilny 6 h - 60 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 67 x 31 mm / 65 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED svítilnu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED baterek na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz