Recenze nabíjecích LED svítilen

Recenze svítilny Fenix E18R

Prozkoumejte možnosti kapesní LED baterky Fenix E18R


Základní informace

Fenix E18R

Nabíjecí svítilna Fenix E18RNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 5 - 750 lm
Dosvit: cca 14 - 136 metrů
Výdrž baterie: 70 h - 45 min
Typ baterie: 16340 (700 mAh)
Rozměry: 60 mm x 21 mm
Hmotnost: 52 gramů s baterií

Fenix E18R je malá kapesní LED svítilna, kterou můžete mít stále po ruce. Její dostatečný výkon s ohledem na malé rozměry, ale i nízkou váhu snadno využijete při celé řadě rozmanitých situací, kdy oceníte možnosti této...

Klady

 • dostatečně vysoký výkon
 • poskytuje 5 režimu svícení
 • silná magnetická koncovka
 • jednoduché USB nabíjení
 • malé rozměry a hmotnost

Zápory

 • paměť posledního režimu
 • probliknutí u stroboskopu
 • omezená výdrž režimu turbo
 • moc velké poutko na ruku
 • speciální typ USB kabelu

Hledáte vhodnou nabíjecí svítilnu, která spolehlivě poslouží v celé řadě situací? LED baterka Fenix E18R patří mezi výkonné miniaturní svítilny, kterou budete mít neustále při sobě. Díky vysoce kompaktním rozměrům a zároveň také velmi nízké váze můžete dobíjecí svítilnu pravidelně nosit v přední kapse kalhot, aniž by jakkoli překážela. V případě potřeby tak máte kdykoliv po ruce velmi pokročilou LED svítilnu s maximálním výkonem 750 lumenů, která dosvítí až na 136 metrů. Baterku Fenix E18R jednoduše dobijete přímo skrz magnetický USB konektor umístěný na těle např. přes běžnou nabíječku od mobilnímu telefonu...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí svítilnu Fenix E18R

Tělo malé kapesní LED svítilny Fenix E18R s USB dobíjením je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, které dokáže odolat nárazům nebo pádům z výšky až 1 metru. Samotná konstrukce nabíjecí LED baterky je prachotěsná i voděodolná s certifikací IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry). Na těle dobíjecí svítilny je odnímatelná spona, kterou snadno využijete při uchycení LED baterky na části oděvu, batoh nebo kšiltovku. Koncovka svítilny Fenix E18R je vybavena také dostatečně silným magnetem, se kterým uchytíte LED baterku na jakékoliv kovové předměty. Na kompaktním a lehkém těle svítilny dále najdete magnetický konektor určený pro nabíjení z běžného USB zdroje (nabíječka, PC). V případě potřeby tedy LED baterku velmi jednoduše i opakovaně dobijete skrz dodávaný USB kabel.

Recenze dobíjecí LED baterky na svícení Fenix E18RNajít nejnižší cenu

Přenosná nabíjecí LED svítilna Fenix E18R využívá jako světelný zdroj diodu Cree XP-L HI s bílým odstínem světla (5500 - 6000 K), která je ukryta v malé hlavě s miniaturní optikou. LED baterka má 5 režimů svícení, které se vždy liší světelným výkonem, dosvitem a výdrží. Plně k dispozici tak máte světelný tok 5 lumenů (s výdrží cca 70 hodin), 30 lumenů (13 hodin) nebo 150 lumenů (2,5 hodiny). Kromě toho dobíjecí svítilna Fenix E18R zároveň dokáže také po omezenou dobu poskytnout i světelný výkon až 750 lumenů (režim turbo), který ovšem s ohledem na zahřívání a ochranu akumulátoru po několika minutách postupně sníží na stále dostatečných 300 lumenů (45 minut). Nabíjecí LED baterka umožňuje také režim stroboskopu s vysokým světelným tokem 750 lm, který snadno využijete pro vlastní ochranu k dočasnému oslepení útočníka. Kapesní svítilna si tedy může najít cestu také do většiny dámských kabelek.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED svítilny v interiéru spolehlivě vystačit se světelným výkonem 30 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 150 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 150 lumenů, kde si pro osvětlení vzdálených míst, objektů či předmětů dočasně přepnete svítilnu až na její maximální světelný výkon 750 lumenů. Nejnižší světelný tok u LED baterky Fenix E18R o 5 lumenech využijete ve všech situacích, kdy na sebe nechcete při svícení upozornit.

Technické parametry LED baterky Fenix E18R

Recenze nabíjecí LED svítilny Fenix E18RNajít nejnižší cenu

Všechny režimy svícení včetně zapnutí nebo vypnutí LED baterie se velmi jednoduše a rychle provádí bočním kruhovým tlačítkem. Samotnou svítilnu zapnete delším podržením tlačítka a jeho následnými stisky přepínáte dokola mezi jednotlivé režimy. Režim stroboskopu aktivujete dlouhým podržením zapínacího tlačítka z jakéhokoliv režimu včetně vypnuté LED svítilny. Na rozdíl od předchozího modelu E16 nemá novější Fenix E18R paměť na naposledy zvolený režim svícení a při zapnutí vždy začne svítit na nejnižší světelný tok (5 lm). Ve vypnutém režimu velmi krátkým stiskem hlavního tlačítka ověříte stav akumulátoru, který je signalizován zabudovanou diodou přímo do spínače. Jako ochranu před náhodným zapnutím kompaktní LED baterie v kapse nebo zavazadle můžete dvojitým stiskem zapínacího tlačítka ruční svítilnu uzamknout. Zároveň můžete také velmi snadno otočit odnímatelný klip do polohy přes tento spínač a zabránit tak náhodnému rozsvícení běžným mechanickým způsobem.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro svítilnu Fenix E18R zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody LED svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Kapesní LED svítilna Fenix E18R je dodávána s li-ion akumulátorem Fenix ARB-L16-700P o kapacitě 700 mAh, který lze přímo ve svítilně opakovaně dobíjet přes magnetický konektor z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od telefonu, powerbanka, USB zdroj v autě...). Standardně dodávaný akumulátor můžete navíc vyměnit za jinou nabíjecí baterii typu RCR123A / 16340. Ve svítilně lze nouzově použít také jednorázovou 3V CR123A baterií bez možnosti dobíjení. Při vybíjení akumulátoru svítilna postupně snižuje výkon a vyšší režimy už nebudou dostupné. Téměř vybitá LED svítilna umožňuje pouze nejnižší světelný výkon, její stav ověříte krátkým stisknutím bočního tlačítka. Po připojení nabíjecí LED baterky skrze magnetický USB konektor ke zdroji elektrické energie jste informování o průběhu nabíjení barevnou diodou na dodávaném USB kabelu. Při dobíjení můžete svítilnu normálně používat. Zcela vybitý li-ion akumulátor se v přenosné svítilně nabije přibližně do 1,5 hodiny. K samotné baterii se snadno dostanete odšroubováním magnetické koncovky.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru přenosnou LED baterku na svícení v nedávné době koupili.

Fenix E18R je kapesní LED svítilna pro každodenní používání, kterou můžete mít neustále po ruce. Její nadstandardní výkon s ohledem na malé rozměry a nízkou váhu využijete při řadě rozmanitých situací. Ať už si budete potřebovat posvítit v potemnělém koutě domu či při noční kontrole pozemku, půjdete-li po setmění se psem na vycházku mimo civilizaci nebo budete vyžadovat dostatek světla při večerní opravě automobilu, potom vám dobíjecí svítilna Fenix E18R bude ideálním a spolehlivým partnerem v každé nenadálé situaci.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED svítilny

Jednoduše srovnejte Fenix E18R s dalšími přenosnými LED baterkami na svícení

LED svítilna Fenix E18R

Fenix E18R

 • Světelný výkon 5 - 750 lm
 • Dosvit baterky 14 - 136 metrů
 • Výdrž svítilny 70 h - 45 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 60 x 21 mm / 52 g

LED svítilna Nebo Torchy 1000

Nebo Torchy 1000

 • Světelný výkon 50 - 1000 lm
 • Dosvit baterky 30 - 130 metrů
 • Výdrž svítilny 6 h - 60 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 67 x 31 mm / 65 g

LED svítilna Fenix LD15R

Fenix LD15R

 • Světelný výkon 3 - 500 lm
 • Dosvit baterky 5 - 85 metrů
 • Výdrž svítilny 110 h - 75 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 70 x 19 mm / 58 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED svítilnu podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích LED baterek na svícení podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz