Recenze dobíjecích čelových svítilen

Recenze čelovky Ledlenser MH8

Prozkoumejte možnosti čelové svítilny Ledlenser MH8


Základní informace

Ledlenser MH8

Čelová svítilna Ledlenser MH8Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 20 - 600 lm
Dosvit: cca 40 - 200 metrů
Výdrž baterie: 40 h - 210 min
Typ baterie: li-ion (1550 mAh)
Rozměry: 75 x 45 x 40 mm
Hmotnost: 139 gramů s baterií

Dobíjecí čelová svítilna Ledlenser MH8 zaujme dobrým světelným výkonem, plynulým naklápěním i zaostřováním světlometu. Velmi dobře bude sloužit outdoorovým nadšencům, kteří za soumraku pohybují po lesích, loukách...

Klady

 • dostatečně použitelný výkon
 • možnost použití AA baterií
 • kvalitní popruh kolem hlavy
 • magnetické USB nabíjení
 • naklápění i zaostřování světla

Zápory

 • omezená výdrž vyšších režimů
 • speciální typ USB kabelu
 • průměrná výdrž li-ion baterie
 • překombinované ovládání
 • nenabízí zvýšenou odolnost

Moderní dobíjecí čelovka Ledlenser MH8 funguje jako splněný sen pro všechny rybáře, myslivce, lovce a mnohé další outdoorové nadšence. Maximální světelný tok 600 lumenů s dosvitem až na vzdálenost 200 metrů můžete dále kombinovat s nastavitelným zoomem pro svícení na blízko, nebo do dálky vždy podle prostředí, ve kterém se právě nacházíte. Pokud se budete dlouhodobě pohybovat daleko mimo světla civilizace, pak jistě oceníte nejen podporu energeticky úsporného režimu k prodloužení času svícení, ale zároveň i možnost nahradit dodávaný nabíjecí li-ion akumulátor sadou klasických tužkových baterek typu AA...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí čelovku Ledlenser MH8

Ledlenser MH8 má na čelovou svítilnu už poměrně robustnější konstrukci ve tvaru klasického fotoaparátu, ale díky rozumné hmotnosti 139 gramů a kvalitním hlavovým popruhům ji můžete bezproblémově používat po celý večer. LED čelovka disponuje zvýšenou odolností s certifikací typu IP54 a zvládne tedy nejen pobyt v prašnějším prostředí, ale bude spolehlivě fungovat i za běžné deštivé noci. V případě potřeby ji pak můžete kdykoliv vyndat z naklápěcí základny a jednoduše používat jako klasickou svítilnu. Snadno nastavitelný a elastický hlavový pásek má také snímatelný popruh přes temeno hlavy, který spolehlivě jistí čelovku proti nechtěnému posunutí např. při rychlejším pohybu. Samotná čelová svítilna Ledlenser MH8 je běžně dostupná v černé nebo pískové (vojenské) variantě.

Recenze nabíjecí LED čelovka Ledlenser MH8Najít nejnižší cenu

Outdoorová LED čelovka Ledlenser MH8 je vybavena kvalitní diodou Xtreme LED s teplotou světla 6000 až 7500 K. Vedle bílého světla dále nabízí Multicolor RGB LED pro červené, zelené a modré osvětlení bez nutnosti měnit filtry na čočce. K dispozici tak máte 8 režimů svícení, které se vzájemně liší světelným výkonem, dosvitem i výdrží. Mezi hlavní režimy bílého světla patří světelný tok 20 lumenů (s výdrží cca 40 hodin), 170 lm (cca 8 hodin) a 400 lumenů (cca 3,5 hodiny). Při použití režimu Constant Current Mode se hodnoty světelnosti a výdrže mírně odlišují. Kromě toho můžete dočasně využít také světelný výkon 600 lumenů, který se v rámci ochrany před přehřátím po několika sekundách vždy vrátí do naposledy použitého režimu. Světelný výkon čelové svítilny můžete zároveň ovlivnit zoomem reflektoru, se kterým jednoduše přeostříte z úzkého paprsku do dálky na rozptýlené světlo do velké plochy. Zoom se plynule ovládá pouhým otočením prstence na čočce čelovky.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED čelovky v interiéru omezeně vystačit se světelným výkonem 20 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 170 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 170 lumenů, kde si pro osvětlení vzdálených míst, objektů nebo předmětů přepnete svítilnu na 400 lumenů, nebo dočasně i na její maximální světelný výkon 600 lumenů s dosvitem až na 200 metrů.

Technické parametry LED čelovky Ledlenser MH8

Recenze dobíjecí čelová svítilna Ledlenser MH8Najít nejnižší cenu

Oblíbená čtyřbarevná čelovka Ledlenser MH8 se intuitivně ovládá jedním multifunkčním tlačítkem na vrchu svítilny. Delším podržením spínače zapnete čelovku do nejnižšího módu a dalším stisknutím přepínáte mezi jednotlivými režimy svícení 20 / 170 / 400 / blikání (platí pro energy saving program). Krátkodobý maximální výkon 600 lumenů kdykoli aktivujete dvojitým stisknutím spínače. Delším podržením tlačítka aktivujete červené světlo, které snadno s dalším namáčknutím změníte na zelené či dokonce modré osvětlení. Jako ochranu před nechtěným zapnutím nabíjecí čelovky při přenášení v kapse nebo zavazadle můžete dlouhým podržením zapínacího tlačítka svítilnu snadno uzamknout (odemčení provedete stejným způsobem).


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro čelovku Ledlenser MH8 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody čelové svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Výkonná nabíjecí čelová svítilna Ledlenser MH8 se dodává společně s nabíjecí li-ion baterií Ledlenser o kapacitě 1550 mAh, který jednoduše dobijete přímo ve svítilně z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od mobilního telefonu, powerbanka, notebook, USB zdroj v autě...) přes snadno dostupné magnetické rozhraní umístěné ve spodní části čelové svítilny. Zcela vybitý li-pol akumulátor nabijete přibližně za 4,5 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni barevnou indikační diodou umístěnou vedle zapínacího tlačítka, která zároveň zobrazuje i aktuální stav dobíjecího akumulátoru. Při dlouhodobém pobytu v přírodě se navíc může hodit i užitečná podpora klasických bateriových AA článků.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru nabíjecí LED čelovou svítilnu v nedávné době sami koupili.

Dobíjecí čelová svítilna Ledlenser MH8 zaujme především dostatečným světelným výkonem, plynulým naklápěním i zaostřováním hlavního světlometu jeho pouhým pootočením. Velmi dobře bude sloužit všem outdoorovým nadšencům, kteří se za soumraku pohybují po lesích, loukách, u vody nebo ve skalách a potřebují se spolehnout na kvalitní čelovku. Nejen rybáři potom jistě ocení možnost přepnutí z hlavního bílého světla do červeného, a to bez nutnosti měnit filtry na čočce (čelovka zároveň nabízí i zelené a modré LED osvětlení).


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED čelovky

Jednoduše srovnejte Ledlenser MH8 s dalšími čelovými svítilnami na trhu

Nabíjecí čelovka Ledlenser MH8

Ledlenser MH8

 • Světelný výkon 20 - 600 lm
 • Dosvit čelovky 40 - 200 metrů
 • Výdrž svítilny 40 h - 210 min
 • Typ baterie li-ion, 1550 mAh
 • Rozměry 75 x 45 mm / 139 g

Nabíjecí čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0

Fenix HM51R Ruby V2.0

 • Světelný výkon 3 - 700 lm
 • Dosvit čelovky 5 - 120 metrů
 • Výdrž svítilny 120 h - 30 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 66 x 36 mm / 80 g

Nabíjecí čelovka GP Discovery CHR35

GP Discovery CHR35

 • Světelný výkon 15 - 600 lm
 • Dosvit čelovky 15 - 130 metrů
 • Výdrž svítilny 13 h - 180 min
 • Typ baterie 18650, 2600 mAh
 • Rozměry 106 x 27 mm / 153 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED čelovku podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích čelových LED svítilen podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz