Recenze dobíjecích čelových svítilen

Recenze čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0

Prozkoumejte možnosti čelové svítilny Fenix HM51R Ruby V2


Základní informace

Fenix HM51R Ruby V2.0

Čelová svítilna Fenix HM51R Ruby V2.0Najít nejnižší cenu

Světelný výkon: 3 - 700 lm
Dosvit: cca 5 - 120 metrů
Výdrž baterie: 120 h - 30 min
Typ baterie: 16340 (700 mAh)
Rozměry: 66 mm x 36 mm
Hmotnost: 80 gramů s baterií

Odolná nabíjecí čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0 je praktická svítilna vhodná k použití během sportovních aktivit, výletech do přírody, rybaření a při pracovní činnosti, kdy potřebujete mít zcela volné ruce...

Klady

 • dostatečně použitelný výkon
 • snadné univerzální využití
 • malá a velmi lehká čelovka
 • jednoduché USB-C nabíjení
 • kvalitní a odolná konstrukce

Zápory

 • omezená výdrž vyšších režimů
 • průměrná výdrž li-ion baterie
 • vysoce reflexní hlavový pásek
 • použití gumové krytky USB
 • popruh nemá středový pásek

Pokud stále hledáte univerzální nabíjecí čelovku pro širokou škálu využití, pak můžete vyzkoušet bohaté možnosti LED svítilny Fenix HM51R Ruby V2.0. Druhá generace této oblíbené čelové svítilny s maximálním světelným výkonem 700 lumenů a dosvitem až 120 metrů přináší řadu vylepšení, která oceníte při jakékoliv činnosti, kdy potřebujete dostatek světla a zcela volné ruce během sportu nebo při své práci. Ať už tedy patříte mezi večerní běžce, noční outdoorové nadšence nebo rybáře, myslivce a domácí kutily, jistě oceníte velmi spolehlivou čelovou svítilnu s možností snadného i rychlého USB nabíjení...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí čelovku Fenix HM51R Ruby V2.0

Válcovitá konstrukce malé nabíjecí čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0 je tvořena z pevné slitiny leteckého hliníku, který dokáže odolat nejen běžnému poškrábání, ale celokovové provedení zajišťuje i vysokou odolnost proti nárazům nebo pádům z výšky až 2 metrů. Navíc můžete počítat s prachutěsným a voděodolným zpracováním podle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 4 hodin). Vysoce kompaktní tělo LED čelovky o rozměrech 66 x 36 mm o hmotnosti 80 gramů včetně baterie oceníte nejen při nošení na hlavě, ale díky snadnému uchycení přes ocelovou sponu s elastickým hlavovým popruhem ji můžete kdykoliv samostatně použít také jako klasickou ruční svítilnu při dalších sportovních aktivitách či výletech do přírody. Během běžných domácích oprav pak oceníte magnetickou koncovku, se kterou svítilnu velmi snadno uchytíte na všechny kovové předměty. Rychle nastavitelný pásek kolem hlavy zabraňuje stékání potu do obličeje a díky perforaci je zároveň stále prodyšný.

Recenze nabíjecí LED čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0Najít nejnižší cenu

Čelová svítilna Fenix HM51R Ruby V2.0 je vybavena nejen hlavní diodou typu LED Cree XP-G3 S4 s odstínem bílého světla v rozmezí 4000 - 5000 K, ale zároveň i dvojicí LED Everlight 2835 s červeným světlem, které využijete například pro upozornění na silnici, během nenadálé situace v SOS režimu nebo při použití za mlhy. LED čelovka disponuje 9 módy svícení, které se vzájemně liší výkonem, dosvitem, ale i spotřebou baterie. Mezi hlavní režimy patří bílé světlo o výkonu 3 lm (s výdrží cca 120 hodin), 50 lm (cca 8 hodin), 150 lm (cca 2,5 hodiny) a 400 lm (cca 1,5 hodiny). Dočasně můžete využít také nejvyšší režim o síle 700 lm s maximálním dosvitem až 120 metrů, který ovšem s ohledem na ochranu před zahříváním po cca minutě postupně sníží výkon na stále dostatečných 500 lumenů (cca 0,5 hodiny). Červené LED světlo na čelové svítilně o výkonu 1 nebo 5 lm lze provozovat pro tlumené svícení či v módu blikání.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED čelovky v interiéru spolehlivě vystačit se světelným výkonem 50 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 150 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 150 lumenů, kde si pro osvětlení vzdálených míst, objektů nebo předmětů přepnete svítilnu na 400 lumenů, nebo dočasně na její maximální světelný výkon 700 lumenů. Nejnižší světelný tok u LED čelovky Fenix HM51R Ruby V2 o 3 lm využijete ve všech situacích, kdy na sebe nechcete při svícení nijak upozornit.

Technické parametry LED čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0

Recenze dobíjecí čelová svítilna Fenix HM51R Ruby V2.0Najít nejnižší cenu

K ovládání nabíjecí LED čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0 slouží jedno multifunkční tlačítko umístěné ve vrchní části svítilny. Jeho delším podržením vždy zapnete čelovku a následným stisknutím spínače cyklicky přepínáte mezi pěti základními režimy svícení 5 / 50 / 150 / 400 / 700 lm. Dvojitým stisknutím spínače aktivujete červené světlo, kde s každým namáčknutím měníte mód svícení / blikání / SOS. Čelová svítilna disponuje pamětí naposledy použitého režimu a při zapnutí se v tomto módu vždy automaticky rozsvítí (platí pro bílé i červené světlo). Pro ochranu před náhodným zapnutím kompaktní nabíjecí čelovky např. při převozu v kapse či zavazadle můžete dvojitým stiskem zapínacího tlačítka svítilnu jednoduše uzamknout (odemčení provedete stejným způsobem), případně lze mechanicky povolit uzávěr baterie.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro Fenix HM51R Ruby V2.0 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody čelové svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Všestranná LED čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0 ukrývá v kompaktním těle li-ion akumulátor Fenix ARB-L16-700P typu 16340 s kapacitou 700 mAh, který budete přímo v čelové svítilně dobíjet přes vestavěný USB-C konektor z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od mobilního telefonu, powerbanka, přenosný počítač, USB zdroj v autě atd.). Stav nabíjecí baterie kdykoliv ověříte krátkým stiskem zapínacího tlačítka ve vypnutém stavu, kde je zároveň také umístěna barevná dioda, která indikuje aktuální stav nabíjecího akumulátoru. Zcela vybitý akumulátor v čelové svítilně dobijete přibližně do 1,5 hodiny, stav nabíjení zobrazuje barevná indikační dioda umístěná ve spínači. Uvedený akumulátor můžete také dočasně nahradit jednorázovou CR123A baterií (bez možnosti nabíjení), u které ovšem musíte počítat s omezeným světelným výkonem limitovaným na 150 lumenů.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru nabíjecí LED čelovou svítilnu v nedávné době sami koupili.

Odolná nabíjecí čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0 je velmi praktická svítilna vhodná k použití při sportovních aktivitách, výletech do přírody, rybaření a při pracovní činnosti, kdy potřebujete mít volné ruce. Její možnosti rozšíříte při vyjmutí z hlavového popruhu, kdy může fungovat také jako běžná ruční svítilna kapesních rozměrů. Vynikajícím pomocníkem je ocelová spona a silná magnetická základna, díky kterým spolehlivě uchytíte LED svítilnu při svícení na řadě předmětů v téměř jakékoliv poloze. Nejen sportovci jistě ocení i komfortní a nastavitelný perforovaný popruh s výraznými reflexními prvky (v případě myslivců, členů armády nebo policistů je na zvážení samostatně dostupný černý popruh bez reflexních prvků). Ke svítilně lze také dokoupit i speciální držák na řídítka kola či ochranné pouzdro k přenášení.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED čelovky

Jednoduše srovnejte Fenix HM51R Ruby V2.0 s dalšími čelovými svítilnami na trhu

Nabíjecí čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0

Fenix HM51R Ruby V2.0

 • Světelný výkon 3 - 700 lm
 • Dosvit čelovky 5 - 120 metrů
 • Výdrž svítilny 120 h - 30 min
 • Typ baterie 16340, 700 mAh
 • Rozměry 66 x 36 mm / 80 g

Nabíjecí čelovka Ledlenser MH8

Ledlenser MH8

 • Světelný výkon 20 - 600 lm
 • Dosvit čelovky 40 - 200 metrů
 • Výdrž svítilny 40 h - 210 min
 • Typ baterie li-ion, 1550 mAh
 • Rozměry 75 x 45 mm / 139 g

Nabíjecí čelovka Petzl NAO Plus

Petzl NAO Plus

 • Světelný výkon 120 - 700 lm
 • Dosvit čelovky 60 - 135 metrů
 • Výdrž svítilny 12 h - 130 min
 • Typ baterie li-ion, 2600 mAh
 • Rozměry 36 x 38 mm / 185 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED čelovku podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích čelových LED svítilen podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz