Recenze dobíjecích čelových svítilen

Recenze čelovky Fenix HM61R Amber

Prozkoumejte možnosti čelové svítilny Fenix HM61R Amber


Základní informace

Fenix HM61R Amber

Čelová svítilna Fenix HM61R AmberNajít nejnižší cenu

Světelný výkon: 3 - 1200 lm
Dosvit: cca 8 - 145 metrů
Výdrž baterie: 300 h - 120 min
Typ baterie: 18650 (3500 mAh)
Rozměry: 101 x 46 x 36 mm
Hmotnost: 149 gramů s baterií

Vyzkoušejte vysoce výkonnou a nadstandardně odolnou čelovku Fenix HM61R Amber určenou ke všem sportovním, rekreačním či pracovním účelům, kterou velmi snadno využijete i jako ruční svítilnu za jakékoliv situace...

Klady

 • nadstandardní světelný výkon
 • snadné univerzální využití
 • kvalitní popruh kolem hlavy
 • magnetické USB nabíjení
 • kvalitní a odolná konstrukce

Zápory

 • omezená výdrž režimu turbo
 • výraznější zahřívání čelovky
 • rozměry a vyšší hmotnost
 • relativně pomalé USB nabíjení
 • nenabízí zamykání tlačítka

Fenix HM61R Amber je vysoce výkonná čelová svítilna určená pro náročné uživatele, kteří dokáží ocenit extrémní světelný tok 1200 lumenů s dosvitem na vzdálenost 145 metrů, dostatečně dlouhou výdrž a vysoce odolné tělo, které odolá nejenom pádům na zem, ale také vniknutí prachu nebo vody. Ať už patříte mezi náruživé běžcem či cyklisty, kteří trénují v časných ranních hodinách nebo se západem slunce, potom si s nabíjecí čelovkou jednoduše prodloužíte aktivní část dne. Nabíjecí svítilna navíc funguje v režimu 2v1, kdy ji mimo čelovku můžete zároveň používat i jako univerzální ruční svítilnu pro jakékoliv pracovní účely...

Obsah článku

Proč vybrat nabíjecí čelovku Fenix HM61R Amber

Nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber zaujme velmi kvalitně zpracovanou konstrukcí z vysoce pevné slitiny leteckého hliníku, která je plně vodotěsná i prachotěsná podle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut). Snadno tak dokáže odolat běžnému poškrábání, nárazům nebo dokonce i pádům z výšky až 2 metrů. Tělo o velikosti 101 x 46 x 36 mm o váze 149 gramů (včetně popruhu a baterie) je vybaveno ocelovou sponou, která mimo potřeby čelovky může sloužit ke snadnému uchycení na batoh, části oděvu či opasek. Užitečnou funkcí je magnetická koncovka, díky které jednoduše uchytíte svítilnu na jakékoliv kovové předměty. Čelová svítilna potěší kvalitním a snadno nastavitelným hlavovým popruhem s dostatečnými reflexními prvky, který doplňuje pásek přes temeno hlavy určený k lepší stabilizaci při běhu nebo rychlejších pohybech.

Recenze nabíjecí LED čelovka Fenix HM61R AmberNajít nejnižší cenu

Univerzální čelová svítilna Fenix HM61R Amber disponuje prémiovou a výkonnou LED Luminus SST-40 s neutrálním odstínem bílého světla o teplotě cca 4500 K, kterou navíc doplňují dvě červené LED Everlight (vhodné pro rybáře, k upozornění na silnici, pro nenadálé situace v SOS režimu nebo při použití za mlhy). LED čelovka disponuje 8 módů svícení, které se vzájemně liší výkonem, dosvitem a spotřebou baterie. Mezi hlavní režimy patří bílé světlo o výkonu 5 lm (s výdrží cca 300 hodin), 50 lm (cca 38 hodin), 150 lm (cca 12 hodin) nebo 400 lm (cca 4 hodiny). Dočasně můžete využít také nejvyšší režim o síle 1200 lm s maximálním dosvitem až 145 metrů, který ovšem s ohledem na ochranu před přehříváním po dosažení teploty 65 stupňů Celsia začne postupně snižovat výkon na stále dostatečných 900 lm (cca 2 hodiny). Červené LED světlo na čelové svítilně o výkonu 1 nebo 5 lumenů můžete provozovat pro tlumené / nerušivé svícení nebo v režimu blikání.

Protože se v místnosti dokáže světlo částečně odrážet od jednotlivých předmětů (stěny, strop apod.) můžete si při používání nabíjecí LED čelovky v interiéru spolehlivě vystačit se světelným výkonem 50 lumenů vhodných pro nasvícení nejbližšího okolí, které v případě potřeby snadno navýšíte až na dostatečných 150 lumenů. Při běžném pohybu v terénu vám dostatek světla v rámci nejbližšího okolí dokáže nabídnout světelný tok 150 lumenů, kde si pro osvětlení vzdálených míst, objektů nebo předmětů přepnete svítilnu na 400 lumenů, nebo dočasně na její maximální světelný výkon 1200 lumenů. Nejnižší světelný tok u LED čelovky Fenix HM61R Amber o 5 lumenech využijete ve všech situacích, kdy na sebe nechcete při svícení upozornit.

Technické parametry LED čelovky Fenix HM61R Amber

Recenze dobíjecí čelová svítilna Fenix HM61R AmberNajít nejnižší cenu

Odolná nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber se snadno ovládá jedním multifunkčním tlačítkem umístěným ve vrchní části LED svítilny. Delším podržením tlačítka snadno zapnete čelovku a následným stisknutím spínače cyklicky přepínáte mezi 5 základními módy svícení 5 / 50 / 150 / 400 / 1200 lumenů. Dvojitým stisknutím spínače pak aktivujete červené LED světlo, kde s každým namáčknutím změníte mód svícení / blikání / SOS. Čelová svítilna je vybavena i pamětí naposledy použitého režimu a při zapnutí se aktivuje naposledy použitý režim svícení (platí nejen pro bílé, ale také červené světlo). Pro ochranu před náhodným zapnutím výkonné nabíjecí čelovky při převozu v kapse či zavazadle můžete mechanicky povolit uzávěr čelovky zhruba o čtvrt otáčky a jednoduše tak přerušit elektrický obvod.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro Fenix HM61R Amber zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody čelové svítilny

Co vám nemusí vyhovovat


Špičková čelovka Fenix HM61R Amber se dodává společně s výkonným li-ion akumulátorem Fenix ARB-L18-3500U typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který snadno dobijete přímo ve svítilně přes magnetický konektor z jakéhokoli USB zdroje (nabíječka od chytrého mobilu, powerbanka, přenosný počítač, USB zdroj v autě apod.). Stav nabíjecí baterie kdykoliv ověříte krátkým stiskem zapínacího tlačítka, kde je zároveň umístěna barevná dioda, která okamžitě upozorní na aktuální stav nabíjecího akumulátoru. Zcela vybitý akumulátor v čelovce dobijete za cca 4 hodiny, o stavu nabíjení jste informováni indikační diodou na magnetické koncovce USB kabelu. Dodávaná nabíjecí baterie navíc disponuje vestavěným microUSB rozhraním a lze ji nabíjet zcela samostatně (oceníte při střídání více akumulátorů). Při delším pobytu mimo civilizaci pak můžete nouzově použít i dvě jednorázové lithiové baterie typu CR123A.

Aktuální cenu i dostupnost svítilny naleznete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si navíc ověříte osobní zkušenosti a recenze uživatelů, kteří po pečlivém výběru nabíjecí LED čelovou svítilnu v nedávné době sami koupili.

Vyzkoušejte vysoce výkonnou a nadstandardně odolnou čelovku Fenix HM61R Amber pro sportovní, rekreační nebo pracovní účely, kterou snadno využijete i jako spolehlivou ruční svítilnu za jakékoliv situace. Mezi jedinečné přednosti patří snadné vyjmutí z hlavového držáku a následné využití kovového klipu či silné magnetické koncovky ke svícení ve všech myslitelných úhlech. Rybáři, jeskyňáři, horolezci a další outdooroví nadšenci jistě ocení nárazuvzdornost i plnou voděodolnost. Řadu náročnějších uživatelů pak může zaujmout nabídka praktického příslušenství, kde najdete černý popruh bez reflexních prvků (např. pro myslivce, armádní složky nebo policii) a především speciální držáky určené pro přilby nebo k uchycení na řidítka jízdního kola oceníte při jízdě v náročném terénu.


Porovnejte oblíbené nabíjecí LED čelovky

Jednoduše srovnejte Fenix HM61R Amber s dalšími čelovými svítilnami na trhu

Nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber

Fenix HM61R Amber

 • Světelný výkon 3 - 1200 lm
 • Dosvit čelovky 8 - 145 metrů
 • Výdrž svítilny 300 h - 120 min
 • Typ baterie 18650, 3500 mAh
 • Rozměry 101 x 46 mm / 149 g

Nabíjecí čelovka Fenix HM65R-T

Fenix HM65R-T

 • Světelný výkon 5 - 1500 lm
 • Dosvit čelovky 6 - 170 metrů
 • Výdrž svítilny 300 h - 240 min
 • Typ baterie 18650, 3500 mAh
 • Rozměry 80 x 47 mm / 141 g

Nabíjecí čelovka Ledlenser H7R Core

Ledlenser H7R Core

 • Světelný výkon 20 - 1000 lm
 • Dosvit čelovky 25 - 250 metrů
 • Výdrž svítilny 65 h - 240 min
 • Typ baterie 21700, 4800 mAh
 • Rozměry 41 x 38 mm / 259 g

Články se zaměřením na oblíbené nabíjecí LED svítilny


Vyberte LED čelovku podle výrobce

Prozkoumejte seznamy nabíjecích čelových LED svítilen podle nejoblíbenějších značek na trhu


Nabíjecí svítilny / Nabíjecí LED čelovky / Čelovky na běhání / Kapesní LED svítilny / Outdoorové svítilny / Výkonné ruční svítilny / Taktické svítilny / LED baterky ke svícení na klíče / Pracovní svítilny / Dobíjecí USB lucerny a lampy

Úvod   Recenze   Články   Kontakt

Copyright 2022 - 2023 LEDzona.cz